SAKARYA CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

SAKARYA CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

CCTV Kamera Sistemi Nedir?

CCTV Nedir?

CCTV, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen bir kamera görüntüleme sistemidir. Bilindiği üzere Televizyon sistemleri belirli bir merkezden alınan ses ve görüntü sinyalinin çeşitli alıcı çeşitleri ile birçok kişiye aktarılmasıdır. CCTV bu sistemden farklı olarak izleme yapılacak olan bölgelere yerleştirilen kameralardan alınan görüntülerin lokal bir bölgede, herkes tarafından erişimin olmadığı sadece yetkili kişilerin izlemesine izin veren bir sistemdir. CCTV sistemi, kameranın kablo aracılığıyla televizyona ya da monitöre bağlanması ile oluşmaktadır. Gelişmiş bir CCTV sisteminde kamera ve monitörün yanı sıra lens, switch ve kayıt cihazı gibi parçalar da bulunabilir. Kameraya harici olarak eklenebilecek bir mikrofon veya kameraların üzerinde bulunan dahili mikrofonlar aracılığıyla ses kaydı da mümkün olabilmektedir.

CCTV Çeşitleri

Analog CCTV

Bu sistem sabit, ya da hareketli kameralar, sistem kontrol ünitesi, switch, kayıt cihazıizleme yazılımı ve monitörden oluşabilmektedir. Sabit ya dahareketli kameralar ile çekilen görüntü UTP kablolar üzerinden kayıt cihazına (DVR) iletilir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirip yüksek kalitede saklar. 

 

IP CCTV

Bu sistem, IP kameralar, IP Encoder ile Decoder, izleme ve kayıt yazılımı ile Ağ Video Kaydedicisinden (NVR) oluşmaktadır. IP kameralardan gelen görüntü, ağ kayıt cihazına (NVR) iletilir. NVR, gelen dijital görüntüyü saklar. IP CCTV sisteminde,  görüntü uzak bir lokasyondan izlenebileceği gibi sistemden bağımsız uzak bir yerde de kayıt altına alınabilmektedir.

Hybrid CCTV

Bu sistem, Analog CCTV ve IP CCTV sistemi teknolojilerinin birleşmesi olarak kabul edilebilmektedir.

 

CCTV sistemlerinin kullanım alanları arasında;

·         Şehir izleme sistemlerinde kullanılır. Bu sistem günümüz de "Mobese" diye bilinmektedir. Mobese sistemlerin de yüzlerce kamera bulunabilmektedir. Böylelikle köprü, yol ve kavşaklarda trafik durumunu izleyip, kayıt altına alabiliriz.

·         İşverenlerin işyerlerini, çalışma ortamını ve çalışanlarını izleyebilmesi,

·         Gizli kamera olarak kullanılması,

·         Tiyatro, stadyum, konser alanı gibi alanlarda gösterinin herkes tarafından izlenilebilmesi için kullanılır,

·         Infrared aydınlatma ile karanlıkta insan gözünün görmediği görüntü yakalayabilmesinden dolayı kullanılır.

CCTV kamera sistemleri görüntü ve ses kaydı, uzaktan izleme ve kayıtları oynatma ihtiyacı duyulan her yerde kullanılabilir.
Standart (BOX) Kamera : Genellikle kutu şeklinde olan ve üzerine uygun lens takılması gereken profesyonel kameralardır. Box kameralar iç ortamda dahili montaj ayağı ile dış ortamda ise harici muhafaza içerisine yerleştirilerek kullanılır.
Gece Görüşlü (BULLET) Kamera : Sahip oldukları infrared ledler sayesinde karanlık ortamlarda güvenlik ihtiyacını karşılayan ve led sayılarına bağlı olarak farklı mesafelerde kaliteli görüntü alınmasını sağlayan kameralardır.   Dome Kamera : Standart kameralar ile aynı özelliği taşıyan, estetik açıdan ilgili lokasyon ile bütünlük sağlayan kameralardır. İnfrared’li olan modelleri de mevcuttur.Speed Dome Kamera : Dış ve içi mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, yatayda 360 derece, dikeyde ise 180 derece hareket kabiliyetine sahip, üzerindeki gelişmiş lens teknolojisi sayesinde optik ve dijital zoom yapabilen, harekete odaklanma özelliği ile yakaladığı hareketli görüntüyü takip edebilen ve noktasal tur özelliği ile belirleyeceğiniz stratejik noktalara odaklanabilen kameralardır.Lens : Görüntü almak istenilen mesafe ve açılara göre farklılık gösteren lensler, bir alandan yansıyan ışığı toplar ve kamera üzerindeki görüntü sensörüne net ve berrak bir görüntü odaklanmasına yardımcı olurlar.DVR/NVR Kayıt Cihazları : CCTV kamera sistemlerinde analog ve IP kamera görüntülerinin kaydedilmesi için kullanılan profesyonel kayıt cihazlarıdır.
SAKARYA CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ